Anketa

Jak se vám líbil koncert ?

Ano byl to nářez :) (27)
53%

Jo fajn večer (14)
27%

Hmm to ušlo (2)
4%

Snad se to příště povede lépe (4)
8%

Raději už nikdy ne (4)
8%

Celkový počet hlasů: 51

Ještě jedna fotogalerie je na stránkách :

https://www.joesatriani.cz/fotogalerie.html

kde je i několik klípků z tohoto koncertu. 

ARAKAIN 19.02.2010 - foto od p. Víta Š.

Fotogalerie: ARAKAIN 19.02.2010 No.2

 

Koncert skupiny ARAKAIN+JoeSatriani.cz+KANYSTR

Koncert proběhl 19.2.2010

Atmosféru naladili na své nástroje JoeSatriani.cz

po koncertě ARAKAIN se o náladu postarali pánové z KANYSTRU

             

 

Tak tyhle borce,jsem poprvé zaregistroval jako mladý jelínek někdy v hluboké totalitě.Myslím,že to byl nějaký 86 nebo 87 a myslím si,že spolu s Metallicou mi konečně ukázali světlo na konci tunelu.Zjistil jsem,že žádný uslintaný Michal David žádná stáj Janečka ,ale pořádný rachot kytar,je ta cesta která mě v životě čeká.A jsem za to kurevsky rád.V tu chvíli se objevilo na scéně mnoho kapel podobného stylu,ale už moje první akce rockfest tuším v 87 mi ukázala,že Arakain jde přece jen tvrdší,syrovější cestou než třeba Titanic,nebo Citron.Jejich Gladiátor,byl trash metal tak nekompromistní,že tě to zatlačilo pořádně hluboko do křesla a ty jsi si řekl jenom uaaaaaaa ,to je ale jízda.Kdysi jsem někde četl,že Arakain jakožto název neznamená vůbec nic-prostě to kluky napadlo,ale Arakain jakožto kapela znamená fakt hodně.Trošku jsem se bál,co s nima udělá odchod Brichty,protože znamenalo Arakain=Brichta a Brichta=Arakain,ale kluci se s tím poprali náramně a možná ještě na postu zpěváka posílili.A zatím co Aleš se roztéká v juchárnách a zábavných pořadech na Nově-Arakain to valí do lidí nekompromisně dál.A tak to má byt,tak je to správně.Tak zvedněte prdele a přijdte zavzpomínat na dobu kdy světu vládl pořádný,na morek ohlodaný metal . Standa

Více a součastná sestava na www.arakain.cz

  

 

Arakain přiveze do Hrádku nový program

Dalším koncertem, který pro hudební fanoušky přichystal tým Pavla Molnára a Standy Dlouhého, bude koncert kapely Arakain, který se v Dělnickém domě koná už 19. února. Heavymetalovou kapelu netřeba posluchačům nijak moc představovat. Jen pro připomenutí – 20 let v ní působil Aleš Brichta, další tři roky Petr Kolář. V samotných počátcích s kapelou zpívala tehdy neznámá Lucie Bílá. V řadě vydaných alb se vyjímají čtyři, které díky přízni posluchačů vynesly kapele zlatou desku. Záznam koncertu Arakainu s Plzeňskou filharmonií z r. 2007 byl oceněn dokonce multiplatinovou deskou.

 

Frontman kapely Jiří Urban poskytl při příležitosti blížícího se koncertu pro Hrádecko následující rozhovor:

 

1. Opravdu to „začalo v pátek, jako správnej for“? Nebo to je jenom jeden z vašich prvních fláků?

Ona je to skladba z roku 1986, to už Arakain nějakou dobu fungoval a protože od začátku stavěl na vlastní tvorbě, tedy jedna z prvních není. Ale je jedna z prvních v éteru veřejného média a dokonce úplně první skladba Arakainu vydaná na oficiálním nosiči (rocková kompilace tehdejšího rozhlasového pořadu Posloucháte Větrník)

2. Kdysi jsem někde četl, že slovo Arakain nemá v žádném jazyce žádný význam. Koho z vás název vůbec napadl a jak je to s tím významem?

Význam to nemá – je to zkomolenina názvu léku Nerakain obsahujícího DDT a přišel s tím jednou náš první bubeník Mirek Nedvěd a už to prostě nějak zůstalo. Asi jsme seděli u piva, protože jinak si to neumím vysvětlit. Nicméně v pozdějších letech komunistického režimu se název osvědčil právě svou nesrozumitelností a bezvýznamností a dnes už nad tím nikdo nekoumá…

3. Jak se za ta desetiletí co hrajete změnilo publikum? Předpokládám, že většinu tvoříme my „čtyřicátníci“, ale co mladý koně – jsou nebo nejsou?

Tak to předpokládáš špatně, protože vás, čtyřicátníků je tam menšina! Už s příchodem Petra Koláře v roce 2002 se začalo stahovat mladý publikum a jak už to u zpěváků s pěkným hlasem bývá, navíc i holky! Což se s nástupem mladého a svobodného Honzy Toužimského ještě zvýraznilo! :-) Takže se dá říct, že veleještěr Arakain má hodně mladý publikum a stále přibývá! 

4. S rockovou muzikou kterou hrajete je spojen také životní styl. Arakain přeci jen na hudební scéně už nějakou tu dobu působí. Jak je to s tím životním stylem?

Inu, životní styl vždy tak nějak souvisí s oborem. Je to dáno jak pracovní dobou, pracovním místem, spolupracovníky, odměnou za práci – tedy muzikant žije většinou v noci, hraje tam, kde je alkohol a jeho požívání je standardem, spí v hotelových pokojích, placen je někdy lépe, někdy vůbec, stravuje se po restauracích a putykách. Občas také snídá nebo večeří na pumpách. Z toho vyplývá, že zdravý styl to není, ale dokud zdraví slouží, málokdo na něm chce něco měnit, protože ta muzika za to stojí. 

5. S jakým programem do Hrádku přijedete?

Přijedeme s novým programem, který nejen dál propaguje poslední desku Restart, ale obrací se na všechna novější alba, protože jsme si řekli, že jsme z nich toho ještě spoustu neobehráli, a že je škoda jich nevyužít na rozdíl od těch starých, které se hrají 25 let a jsou notoricky známé. Ale samozřejmě i stálice zazní…

6. Jak dlouho jste hledali Hrádek nad Nisou na mapě?

Díky serveru mapy.cz jen chvilku!:-) I když já jsem do nedalekého Mníšku, resp. Fojtky spoustu let jezdil na chalupu. Po dálnici je to z Prahy cobydup!:-)

Vít Štrupl, Pavel Molnár, Standa Dlouhý

rozhovor s ivanem berkou,frontmenem  joe satriani revival

Nazdar Ivane.Proč zrovna Joe Satriani?

   Satriani proto, že (pokud vynechám vlastní tvorbu) jsme přehráli prakticky všechno od Michala Pavlíčka v jiném revivalu (Výběr, Stromboli, Big Heads, M.P. s Koubkovou, s Michnovou, atd...) a pod ruce mi náhodně zabloudil další, tentokráte zahraniční velikán Joe Satriani. Moc mě jeho hudba oslovila stavbou, čitelností i náročností. Byla to zajímavá výzva. Ze začátku to vzniklo tak, že jsem připravil sám se sebou (pomocí vícestopého doprovodu v PC) asi 3 písničky na kamarádovu svatbu. A k mému překvapení se to docela povedlo. Odtud už byl jen krůček k tomu oslovit pár kluků, kterým se tahle muzika taky líbí a pustit se do toho. Mezitím jsem také po světěvydražil celou sestavu, kterou Joe používá (kytaru, pedalboard s  ca 10 efekty, šňůry, trsátka, struny, zesilovač i reprobox).

Ptám se proto,že tohle není zrovna muzika pro masy.Přece jen u nás mají na růžích ustláno hlavně kapely pivní kultůry(nic ve zlém) :-)

 Proč tento repertoár? V kapele jsme naštěstí všichni nějak zajištěni a to nám dává velikou svobodu hrát to, co nás opravdu
baví, těší, naplňuje a posouvá. Slýchám to od kluků, kteří jsou nuceni hrát hudbu, kterou se krmí masy, že by si také rádi
tohle zahráli, bohužel musí se ohýbat podle trhu, když chtějí vydělat nějaké peníze. Zkrátka pracují a na svůj koníček v
pravém slova smyslu už nemají čas. Tohle já naštěstí nemusím :o). A nijak mě to ani netrápí.

Neměli by jste daleko jednodušší udělat revival Kabátu.Objíždět motorkářské srazy,mít narváno,hroziči  pod podiem,než zvládnout technický opravdu náročnou muziku kytarového mága?

 Revival Kabátu by z hráčského hlediska asi vůbec nebyl problém. Z marketingového hlediska je to dobrá továrna, nepochybně mnohem
lepší, než ta naše. Mně to ale vůbec nemrzí. V hudbě mě zajímají úplně jiná měřítka, než návštěvnost lidí nebo vybrané peníze.
Jsem schopen se zavřít do studia a plodit filmové motivy a mít v té samotě z toho uspokojení stejné, jako před davy fanoušků.
Jde mi především o prožitek.
 

Jak vás "Berkou"lidi?

  Lidi nás kupodivu berou. Zdá se, že Satrianiho hudba je schopná oslovit lidi z celého spektra, hudebníky, odborníky i laiky. Setkal
jsem se na koncertech s tím, že někteří si nosí tužky a píší si poznámky, snaží se odkoukat nějaké ty riffy. Někteří si přijdou
jen tak zablbnout. A někteří jizlivě podívat, kdože to dostal tu drzost, hrát hudbu nejvýraznějšího současného kytaristy planety.
Jsou přísní, mají to dobře nastudované a hledají chyby :D. A určitě najdou, což je taky dobré. Je s podivem, že jde výhradně o nezpívané věci a nikomu z lidí, co se přišli podívat, tam nikdy žádný zpěv nechyběl. To považuju za skvělý.

 www.JoeSatriani.cz   

Díky za rozhovor a 19.2. se před Arakainy budeme těšit.St.